Používáte přípravky s ochrannými UV FILTRY?

Chcete být krásně opálená a přitom řešíte, že se nedostanete tak často na sluníčko a že byste nejraději použila přípravek s velmi nízkou UV ochranou, abyste se opálila co nejvíc? 

Obecně vycházíme z toho, že čím vyšší  UV  ochrana, tím méně se opálím. UV záření vyvolává v kůži tvorbu melaninu (to je barvivo, jehož množství v pokožce určuje jak rychle a jak moc se opálíme či jak rychle se spálíme). Melanin se u světlejších fototypů vytváří pomaleji a méně a zde potom hrozí spálení pokožky a další nepříjemné projevy poškození


ZJISTĚTE, KTERÝ FOTOTYP JSTE PRÁVĚ VY.

Vaše úroveň fototypu tedy určuje to, jak dobře je Vaše kůže schopna odolávat slunečnímu záření.

Svůj fototyp poznáme z kombinace barvy očí, vlasů, kůže a také z toho, jak naše pokožka reaguje na sluneční záření.

My evropanky jsme nejčastěji fototyp I až III.

Čím nižší fototyp máme, tím lépe a více bychom měly chránit pokožku těla, obličeje a také očí nošením brýlí s UV filtrem. 

Pokud jste fototyp I a II opalujete se velmi pomalu a velmi zřídka dosáhnete bronzového nádechu. Vaše pokožka má tendenci se rychle spálit a spálená pokožka nehnědne.

Pokud jste fototyp III, také se můžete spálit - Vaše pokožka se se spálením lépe a rychleji vyrovná. 

U fototypu I, II, III je velmi riskantní slunění bez dostatečné UV ochrany. 

fototypy_1

 

 


 skin spots

 

Paprsky UV spektra dělíme na 2 základní typy:

1.) UVA paprsky - poškozují pokožku a vyvolávají zarudnutí pleti a mají vliv na předčasné stárnutí, částečně prochází i přes sklo

2.) UVB paprsky - poškodí pokožku akutně, přechází do chronického stavu. Tento typ záření má souvislost s vyšším výskytem nádorů kůže.

Přílišné vystavování slunečnímu záření může mít neblahý dopad do krásy naší pokožky ale také do našeho zdraví.

Pleť obličeje nemá stejné vlastnosti jako pokožka zbytku těla.

Zatímco tělo máme běžně zahaleno oblečením, pleť obličeje je neustále vystavována vlivům vnějšího prostředí. 

Sluneční záření má také dehydratační účinek a u citlivé pleti tedy může způsobit vysušování. Pleť je poté méně odolná vůči dráždivým látkám, její citlivost se tím ještě zvyšuje. 

Kromě problémů spojených s předčasným stárnutím pleti a spálení také dochází k pigmentaci - na pleti se objevují tmavé skvrny. 

SPF (sun protection factor) představuje úroveň ochrany před UVB zařízení. Velmi obecně řečeno udává, jak dlouhou dobu mohu zůstat na sluníčku než se spálím). Pokud vím, že spálím po 10ti minutách slunění, mohu vycházet z toho, že přípravek s SPF20 mne ochrání před spálením 20 krát déle - to je 200 minut. 

Výše SPF faktoru udává, jak dobře budu ochráněna před spálením. 

  • SPF 50 blokuje až 98% UVB záření (k pokožce propustí 2% záření),
  • SPF 30 blokuje až 97% UVB záření,
  • SPF 20 blokuje až 95% UVB záření,
  • SPF 15 blokuje až 93% UVB záření,
  • SPF 10 blokuje až 90% UVB záření.

 


Mezi základní prostředky k ochraně pokožky patří opalovací krémy, oleje, balzámy a spreje. Trh nabízí širokou škálu těchto produktů.

V laboratořích WellU - výrobce KOSMECEUTIK LARENS  vzniknul krém určený k ochraně a výživě naší pleti jako prevence nepříznivých vlivů způsobených slunečním zářením.

Já tento krém používám již 2 měsíce a jsem velmi mile překvapena jeho příjemnou texturou. Složení krému je bohaté a vypadá také skvěle pod makeupem. Je lehký, neucpává - moje pleť dýchá a je lehká. Krém není mastný. Kokosová vůně mne vždy osvěží. Obsahuje střední úroveň UV ochrany SPF20. 

Obsahuje také složky na potlačení sluneční alergie. Pokud trpíte na sluneční alergii, doporučuji kombinovat s peptidovým séremkteré dokáže aktivovat ochranné mechanismy v našem těle a rychle potlačuje nejen nepříjemné projevy alergie, také pleť hloubkově vyživuje a hydratuje.

Oba tyto výrobky nevyžadují žádné speciální skladování a uchování, přestože jsou na přírodní bázi. Mohou s Vámi bezpečně kamkoli cestovat.  

0001-2419283479_20210605_142034_0000

 

 

Přeji nám všem krásné léto plné sluníčka a nezapomeňte chránit svou pleť.