PDT LED světlo a jeho využití v kosmetické péči

LED biologické světlo, známé též jako studené světlo, proniká do hloubky pokožky a pomocí silného záření stimuluje buněčnou obnovu pleti, čímž startuje nejenom ozdravné procesy v ní.

LED biologické světlo lze použít jako samostatné ošetření, ale také v kombinaci s některými kosmetickými ošetřeními, což nejen zvýší jejich efekt, ale také výrazně šetří čas klientů. Používám jej běžně jako součást pravidelného kosmetického ošetření.

Díky dlouholetým výzkumům se podařilo prokázat pozitivní účinky PDT SVĚTLA na naše zdraví i krásu. Využití světla našlo své místo nejen v kosmetice, ale také v dermatologii či v oboru chirurgii, kde např. pomáhá při hojení tkání.

Jak funguje?

Různé vlnové délky světla pronikají do tkání, čímž dochází částečně k absorbci a částečně k rozptylu světla. Absorbované světlo mitochondriemi vytvoří reakci - zvýšení buněčné aktivity v určitých hloubkách pokožky. Reakce pak s sebou nese například zvýšení tvorby kolagenu = omlazení pokožky, blokaci tvorby nadměrného množství melaninu - redukce nežádoucích pigmentů. Světlo odstraňuje bakterie - působí dezinfekčně, snižuje zánětlivé procesy = je lékem na akné. Může potlačit i bolest nebo pomoci při hojení spálenin.

Monochromatické světlo má vysoký účinek a zároveň je velmi bezpečné - nevyzařuje žádné škodlivé ultrafialové ani infračervené záření. Kontraindikací je epilepsie, těhotenství. Ošetření je vhodné pro širokou škálu klientů od žen, mužů, mladistvých ale dokonce i pro děti.

NEJČASTĚJI VYUŽÍVÁME 4 ZÁKLADNÍ SVĚTLA: 

PDT/LED OMEGA – červené světlo 630 nm

základní světlo, které přispívá ke zlepšení elasticity pokožky a celkového stavu pleti, k odstranění vrásek, poškození pokožky po úrazech, výrazně zvyšuje produkci kolagenu, pomáhá na unavený obličej, dokáže zlepšit kvalitu spánku. Má omlazující účinky na pleť a regeneruje pokožku po intenzivním ošetření, jako je např. kosmetická mezoterapie - mikrojehličkování či peeling a další. 

PDT/LED OMEGA – modré světlo 470 nm

Využívá se zejména k odstranění akné a redukci jizev po akné, dále při červenání pleti a kuperóze. Vhodné pro citlivou pokožku. Též skvěle pomáhá proti zimním depresím způsobeným nedostatkem slunečního svitu. Prokazatelně zlepšuje stav akné v krátké době o 50-60%.

PDT/LED OMEGA – zelené světlo 525 nm

Dokáže redukovat barevnost pleti s pigmentacemi, ale je také vhodné pro pleť bledou a unavenou, zašedlou nebo se žlutým nádechem. Redukuje vrásky, oživuje pleť (pleť zašedlá, zažloutlá), podporuje růst vlasů, má hojivé účinky. 

PDT/LED OMEGA – ŽLUTÉ světlo 580 nm

Zlepšuje mikrocirkulaci - napomáhá k buněčnému dýchání, podporuje správnou funkci lymfy, redukuje zarudnutí a vrásky, odstraňuje nadbytečný pigment a podporuje buněčnou imunitu. Má detoxikační účinky.

 JAK PROBÍHÁ SAMOTNÉ OŠETŘENÍ?

1.) V RÁMCI BĚŽNÉHO KOSMETICKÉHO OŠETŘENÍ s ohledem na zaměření ošetření. Po intenzivním ošetření jako je mezoterapie - jehličkování na zklidnění pleti či po čištění problematické pleti, také pro posílení aplikovaných sér a masek za příplatek. Klientky velmi rády světelnou terapii podstupují. Přináší okamžitý efekt a také relax v průběhu ošetření.

2.) jako SAMOSTATNÉ OŠETŘENÍ:

Postup ošetření: odlíčení, světelná terapie, závěrečná hydratace, ošetření trvá jen 30 minut a stojí 290,- Kč. Doporučená četnost ošetření po konzultaci může být 1x - 3x týdně po dobu 1-2 měsíců pro řešení konkrétní problematiky, stavu pleti, věku klienta a možnostech klienta. Termín ošetření a konzultaci si můžete objednat online rezervačním systémem 24h denně či telefonicky. Ráda Vám pomohu ke krásnější pleti!