Kosmetika nebo kosmeceutika?

Jaký je rozdíl mezi kosmetikou a kosmeceutikou?

Název KOSMECEUTIKA vznikl spojením slov KOSMETIKA a FARMACEUTIKA

KOSMETIKA má dekorativní a pečující funkci. Běžná kosmetika řeší ochranu kůže před vnějšími vlivy jakými jsou slunce, vítr apod, ale neřeší příčinu problémů

KOSMECEUTIKA pracuje v hloubce kůže a neřeší jen následky, ale odstraňuje zejména příčiny kosmetických a zdravotních problémů, např. povadlou pleť, vrásky, akné, kožní problémy apod.

Kosmeceutika je zaměřena na podporu a obnovu vlastních mechanizmů kůže, má imunomodulační účinek. Umí řešit již vzniklé problémy a ne jim jen předcházet.

V kosmeceutice jsou hojně používány aktivní látky, které ovlivňují procesy probíhající uvnitř buněk. Příkladem takových látek jsou PEPTIDY. Peptidy umožňují omladit kůži a stimulovat její rezervy. Peptidy jsou přenašeči informací mezi mozkem a buňkou.

Na povrchu buněk jsou receptory, do kterých zapadnou peptidy jako klíče do zámku. Peptidy najdou v těle problém a vyřeší ho. Kosmeceutika je vyšší kategorií kosmetiky, která umí udržet dobrý stav a kondici pleti. Je dalším krokem mezi základní péčí a péčí estetické medicíny.