Dehydrovaná pleť může být i pleť mastná

Dehydratace pleti. Suchá pleť je jedním z projevů.
Nejčastěji se setkávám s tím, že tato pleť např. po koupeli silně pne, makeup na ní nevypadá vůbec tak, jak slibuje reklama.
Suchá místa naopak více vyniknou, mohou i svědit a na pleti jsou viditelné šupinky dokonce také žilky.

Dehydratace pleti přechází do povrchové suchosti, taková suchá pleť pak může reagovat na přípravky domácí péče podrážděním a pálením. Tento projev můžeme zaznamenat i na pleti kombinované a mastnější.
 
Vzniká nedůvěra ve vybranou domácí péči a často ji přestaneme používat, protože namísto zlepšení přichází zhoršení, přestože je v popisku produktů uvedeno, že se jedná o hydratační pomoc pro citlivou pleť.
 
Co teď? Co mám tedy vlastně používat, když mi nic nevyhovuje, dostáváte se do začarovaného kruhu a přípravků na polici v koupelně nebezpečně přibývá?
 

Nepodceňujme tyto signály, pleť se sama od sebe nezlepší, je třeba zvýšit svou pozornost a začít s pokožkou pracovat postupně a stanovit si priority v péči o ni, vyhnout se dráždivým složkám a uvědomit si, že kůže je orgán našeho těla, který je ovlivňován jak vnějšími tak vnitřními faktory.

Základem je jemné šetrné čištění. Pleť nesmíme třít, musíme se k ní chovat jako k pokožce miminka. Jemné odlíčení a čištění je vyžadováno vždy jako základ pro další kroky, kde dochází k výživě pleti – ta stojí za nasycením vrstev pokožky - díky ní se pokožka posiluje do středních až nižších vrstev – to stojí za její vitalitou a stabilitou. Aby zde mohla pokožka fungovat ideálně, je třeba pravidelně doplňovat pitný režim.


web banner dehydratace


Dospělá žena by měla v průměru vypít alespoň 2 – 2,5 ltr. vody. Aby výživa spolu s vlhkostí z pleti neutíkala, je třeba pleť uzavřít před ztrátou vody a ochránit ji – k tomuto účelu slouží krém. Krém má samozřejmě také výživnou schopnost, ale díky obsaženým větším částicím neumí prostoupit v pleti do nižších vrstev a stará se o její povrch. Já preferuji také kombinaci oleje s krémem.

Mám pro Vás pár tajných tipů, jak pleť nejenom správně vyživit ale také zvláčnit.
 

 
Aby mohl být stav Vaší pleti posouzen komplexně je VŽDY třeba více KONKRÉTNÍCH informací. Pro tento účel mne najdete v mé poradně, kde s Vámi proberu Vaše zvyky, Váš režim a nastavíme start komplexní péče tak, abyste viděla výsledky, nebyla zahlcena přípravky a měla jistotu jejich funkčnosti. 

Vstupte do mé ON-LINE PORADNY - je pro Vás zdarma. Probereme Váš výchozí stav a zaměříme se spolu na změnu a transformaci Vaší pleti krok po kroku. Spolu to zvládneme.