Atopický ekzém

Atopický ekzém trápí stále více osob...moje dcera má atopický ekzém už od miminka. Někdy je naprosto klidný a potom stačí jen malá změna, trocha stresu, změna ročního období, kontakt s alergenem a bez zásahu se stav zhoršuje.
 
Díky snížené lipidové kožní bariéře dochází k úniku vody a tím pádem snížení hydratace, což má za následek zvýšení suchosti pokožky a svědění.
 
Velmi často se jedná o geneticky získané onemocnění, které má ovšem další řadu příčin.
Spouštěčem může být i chlad/horko, bakterie, viry, plísně, kvasinky....a další.
U dětí jsou to často alergeny jako vejce, mléko, pšeničná mouka, sója, čokoláda, ořechy, kiwi, rajčaty...výčet je dlouhý.
 
Je těžké ohlídat, aby se dítě nedostalo do kontaktu a přestože moje dcera už často vycítí, co jí nedělá dobře, výskyt se opakuje.
V poslední době se hodně hovoří o vlivu CBD na lidský organismus.
Produktů získávaných z konopí je na trhu opravdu hodně, já si vybrala pro TEST Cannavi OIL, protože se získává z konopí studenou metodou a obsahuje plné spektrum pozitivních látek a to těch protizánětlivých.
 
Tento širokospektrální olej používám tak, že nakapu na ložiska podle velikosti 1-3 kapky, jemně vmasíruji...vyhýbáme se kortikoidům, jak se jen dá, proto jsem nadšena funkčním a přírodním řešení.
 
Péči jsem nakombinovala s SOS krémem, který obsahuje peptidy, ty dokáží pokožku regenerovat. Tento krém je velmi hutný, zabrání úniku vody z pokožky a zvýší pružnost...zničená pokožka se rychleji a lépe hojí, získává pružnost a je ubráněna před ztrátou vlhkosti.
 
Klíčová je vnitřní péče. Moje 7mi letá dcera užívá 1 x denně kapsli přírodního vitamínu C+ a 1 x denně kapsli Revicoll MAX s rybím tukem, vit. A, D, E + K2MK7 a dalšími důležitými složkami.
 
Vnitřní péči dcera užívá již déle. V době kdy nám Revicoll doma došel, se ekzém zhoršil, hned jakmile mi domů dorazil balíček jsem začala dceři opět podávat.
Jsem přesvědčena o funkčnosti spojení vnitřní a vnější péče.
 
 
Pro potřebu konzultace, jsem Vám k dispozici přímo ZDE ve své poradně.